مقالات آموزشی

چرا غذا خشک برای سگ لازم است؟

غذا خشک سگ برای پت کاملا ضروری است

احتمالا شما هم شنیده اید که وقتی یک نفر سگی را به سرپرستی می گیرد، یکی از دغدغه های اصلیش تهیه ی غذا خشک سگ است. در این نوشته ما چند مورد از دلایل مهم الزام استفاده از غذا خشک را برایتان شرح داده ایم.

شرایط بدنی و نیاز های سگ

غذا خشک ها با توجه به شرایط بدنی و نیازهای سگ شما تولید می شود. یعنی همه ی موارد مثل سن، نژاد، وزن، قد و نیازهای تغذیه ای پت تون در نظر گرفته می شود. غذاهای خشک معمولا حاوی ویتامین ها، اسیدهای چرب ضروری، مواد معدنی و خلاصه تمام موادیه که سگتون برای رشد و سلامت بهش نیاز دارد.

عدم نیاز به مکمل غذایی

در واقع سگی که غذاخشک می خورد، خیلی کم و بنا به تشخیص دامپزشک نیاز به مکمل های غذایی پیدا می کند. نگهداری غذاخشک بخاطر رطوبت کمی که دارند، راحت است و نیاز به یخچال نیست.

علاوه بر آن غذاخشک می تواند ساعت ها در ظرف غذا بماند و خراب نشود

به هرحال توصیه می شود حتما مقداری از جیره ی غذایی روزانه ی سگ از غذا خشک تامین شود تا نباز های ضروری پت تامین شود، چرا که غذای خانگی نمی تواند کاملا سلامت سگ را تضمین کند.

سلامت دندان سگ

غذا خشک همچنین به سلامت دندان سگ کمک می کند و از تشکیل جرم دندان جلوگیری می کند و یجورای کار مسواک را انجام می دهد. علاوه بر آن این نوع غذا را می توانید در سفر با خیال راحت همراهتان ببرید.

بعد از ۲ تا ۳ ماهگی می توانید کم کم غذاخشک را وارد برنامه غذایی سگتان کنید و این مقدار با بزرگ شدنش بیشتر هم می شود.

برگرفته از وبسایت ویان (https://vianpet.com)

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.