مقالات آموزشی

چرا حیوان خانگی مان باید پروبیوتیک مصرف کند؟

پروبیوتیک ها در اصل میکروارگانیسم های مفیدی هستند که در دستگاه گوارش زندگی میکنند.ایم میلیون ها باکتری و مخمر، به برقراری تعادل در روده ها و عدم بروز بیماری کمک می کنند.

اهمیت استفاده از پروبیوتیک چیست؟

در پت های سالم معمولا این کار خود به خود انجام می شود، هرچند تنها فایده ی پروبیوتیک در مواردی که تا اینجا گفتیم نیست و حتی برای پت های سالم هم ضروری است.

یادتان بشاد پروبیوتیک محصولی است که هر صاحب حیوانی باید آن را در خانه داشته باشد تا اگر پت دچار اسهال شد کم مصرف شود تا فلور گوارشی حیوان تنظیم شود و حال عمومی به حالت عادی برگردد . اما اگر با مصرف پروبیوتیک حال پت خوب نشد یعنی بیماری حیوان جدی است و باید سریعا به دامپزشک مراجعه شود. پس با داشتن کمی پروبیوتیک می توان از هزینه های اضافی دامپزشکی جلوگیری نمود

دیگر فوائد پروبیوتیک چیست؟

کمک به هضم، ارتقای سیستم ایمنی، بهبود وضعیت روده ها از طریق تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیر که به مهار باکتری های مضر کمک می کنند، درمان اسهال، بیماری روده ی تحریک پذیر و التهاب روده، تولید مواد مغذی و ویتامین ها در روده و حتی پیشگیری از عفونت ادراری، یبوست و ناهنجاری های رفتاری از فوائد پروبیوتیک ها می باشند.

چه زمانی باید از پروبیوتیک استفاده کنیم؟

  • اگر پت شما در شرایط استرس محیطی یا فیزیولوژیک قرار دارد که شامل جفت گیری، آبستنی و شیردهی هم میشود
  • لگر دچار سو تغذیه یا برهم خوردن ناگهانی غذای همیشگیش هست
  • اگر جابجایی طولانی داشته یا به مدت طولانی آنتی بیوتیک مصرف کرده

پروبیوتیک را چگونه می توان مصرف کرد؟

شما سرپرستان حیوانات خانگی می توانید پروبیوتیک را که عموما بصورت پودر می باشد، خریداری کرده و روزانه طبق دستور روی محصول آن را در آب آشامیدنی و یا روی غذاخشک پت خود بریزید تا حیوان شما آن را مصرف کند.

گردآوری شده از وبسایت (https://www.vianpet.com)

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.