مقالات آموزشی

4 خطر فصل پاییز برای حیوانات خانگی

با شروع هر فصلی، خطراتی متوجه سگ و گربه می شود که با آگاهی صاحبان آن ها می توان از بروز این خطرات و مشکل آفرین شدن آن ها جلوگیری نمود. در این نوشته ۴ خطر مهم فصل پاییز برای حیوانات خانگی را با هم مرور می کنیم.

قارچ های سمی

قارچ ها معمولا در فصل پاییز می رویند، بعضی از آن ها سمی و بعضی دیگر غیر سمی اند ولی تشخیص آن ها ها از هم خیلی دشوار است. پس اگر بعد از باران قصد دارید به پیاده روی در طبیعت بروید به این موضوع مهم خیلی دقت کنید.

یادتان باشد شما به عنوان سرپرست حیوان خانگی وظیفه دارید اطلاعات خودتان را بالا ببرید چون حیوانات کوچک زبان بسته هایی هستند که انسان با اهلی کردن آن ها خیلی از مواقع دیگر نمی توانند از خود دفاع کنند. یکی از مواردی که شما باید رعایت کنید، بالا بردن خطرات موجود در فصل های مختلف سال است.

حساسیت فصلی

بروز حساسیت فصلی فقط مختص فصل بهار نیست و درست مثل انسان هاُ در فصل پاییز هم می توند اتفاق بیفتد. علائمی مثل کاهش اشتهاُ ریزش موُ بروز بی حالی و افزایش ساعات خواب ممکن است اتفاق بیفتد که در اینصورت مراجعه به دامپزشک ضروری است.

ضد یخ ماشین ها

ضد یخ ها معمولا در فصل پاییز شروع به استفاده می شوند.پس مواظب نشت از ماشین ها یا استفاده خودتون از ضدیخ باشید و کاملا مطمئن شوید که از دسترس حیوان خاج باشد چون بخاطر طعم شیرین ممکن است حیوان را به خودش جذب کند. بخصوص گربه ها که موجوداتی کنجکاوتر هستند.

ضدیخ ها بسیار برای کلیه ی حیوان سمی است باعث مسمومیت و نارسایی حاد کلیه می شود. اگر به گربه های خیابانی غذاخشک می دهید، مراقب باشید غذا را جایی نریزید که زیرش قبلا ضدیخ ماشین ریخته است

آفت کش ها

معمولا آفت کش ها در فصل پاییز استفاده می شوند پس مراقب باشید در مواجهه با درختان باغ یا پارک حیوان تون ، آن هارا لیس نزند چون دچار مسمومیت شدید می شود و افزایش ضربان قلب و استفراغ و اسهال از علائم اولیه ی آن است. اگر بعد از درمان اسهال ادامه داشت می توانید از پروبیوتیک استفاده کنید .همیشه پروبیوتیک در خانه آماده داشته باشید.

برگرفته از وبسایت پت شاپ ویان (https://vianpet.com)

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.